Przejdź do głównej zawartości

Czy można wynająć salę konferencyjną na godziny?

Sale konferencyjne standardowo dostępne są w centrach biurowo-konferencyjnych i hotelach. Jednak są to najczęściej duże sale, a ich wynajem możliwy jest na wybrane dni. Czy można w takim razie wynająć salę konferencyjną na godziny?

Czy można wynająć w Warszawie salę konferencyjną na godziny?Co właściwie oznacza wynajem na godziny?

Wynajem na godziny oznacza iż płacimy dokładnie za taką ilość godzin wynajmu jaką potrzebujemy; żeby być precyzyjnym - najczęściej za taką ilość na jaką dokonaliśmy rezerwacji. Podstawą jest więc stawka godzinowa wynajmu sali - zależnie od standardu sali oraz lokalizacji ceny kształtują się od 20 do 100zł za godzinę wynajmu netto jeśli mówimy o salach mieszczących do 20 osób. Właśnie bowiem sale małe są przedmiotem wynajmu na godziny.

Kto i kiedy potrzebuje sal na godziny?

Przede wszystkim możliwość wynajmu sal na godziny jest korzystna dla tych wszystkich, którzy potrzebują miejsca na krótkie spotkania w niewielkim gronie, a nie mają takiego miejsca we własnych zasobach - drobni przedsiębiorcy, freelancerzy, rzemieślnicy, a także osoby w podróżach służbowych. Oferta wynajmu sal na godziny otwiera przed nimi dostęp do profesjonalnej przestrzeni, dobrze wyposażonej, reprezentacyjnej i najczęściej doskonale położonej w centrum miasta. Zwykle oferta wynajmu sal konferencyjnych na godziny będzie idealna w następujących sytuacjach:

  • rozmowa ze współpracownikiem, spotkanie koordynacyjne zespołu,
  • spotkanie, negocjacje z klientem, podpisanie umowy,
  • prezentacja projektu lub produktu przed klientem lub inwestorem,
  • rekrutacja pracownika,
  • zebranie zarządu lub wspólników spółki,
  • coaching,
  • konwersacje językowe.

Gdzie można wynająć sale konferencyjne na godziny?

Najłatwiej szukać w centrach biurowych zajmujących się elastyczną powierzchnią biurową i w biurach coworkingowych - to miejsca, które w swojej ofercie zawsze posiadają sale spotkań i sale konferencyjne do wynajęcia na godziny. Są nastawione na obsługę mniejszych podmiotów, a elastyczne i przyjazne zasady wynajmu mają wpisane niejako w definicję swojego istnienia. Położone są też najczęściej w centrach miast z dogodną komunikacją.

Szukając do wynajęcia na godziny sal konferencynych i zupełnie małych sal spotkań warto odwiedzić w sieci kilka adresów, wyszukiwarek i blogów na których znajduje się sporo miejsc i wskazówek. Polecamy: