Przejdź do głównej zawartości

Gdzie się spotkać z klientem?

Wybór miejsca na spotkanie z klientem to ważna sprawa, a wedle znanego powiedzenia pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

Kameralna salka spokań

Każde spotkanie ma swoją specyfikę. I tak na przykład spotkania biznesowe mikroprzedsiębiorców najczęściej odbywają się w niewielkim gronie - zaledwie paru współpracowników lub klientów i rzadko wymagają specjalistycznego wyposażenia typowego dla sal konferencyjnych.  Dla małych przedsiębiorców istotny jest niski koszt wynajęcia sali oraz duża elastyczność umożliwiająca umawianie spotkań z niewielkim wyprzedzeniem i bez podpisywania umów. W ostatnich latach wybór takich sal stal się dość duży za sprawą rozwoju biur serwisowanych i coworkingowych. To w ich przestrzeniach powstały małe salki, które można wynajmować na godziny z minimalnym wyprzedzeniem, niekiedy wręcz ad-hoc jeśli tylko są dostępne. Bez podpisywania umów i procedur rezerwacyjnych. To niezwykle wygodne.

Ze swoich doświadczeń mogę polecić Centrum Biurowe Twarda 44 prowadzone przez najstarszy w Warszawie coworking biurco. Mieści się praktycznie w samym centrum Warszawy, o kilka kroków od Ronda ONZ gdzie krzyżują się liczne linie tramwajowe, autobusowe oraz metro zaś kolejowy Dworzec Centralny odległy jest zaledwie o 800 metrów. Lokalizacja jest więc doskonała. Same salki mają neutralny ale ciepły wystrój i miękkie krzesła oraz duże stoły - jest tam na prawdę przyjemnie i wygodnie. Do tego biuro zapewnia serwis recepcyjny i kawowy praktycznie bez ograniczeń. Każdy nasz gość będzie powitany, wprowadzony do sali i jeśli tylko takie będzie jego życzenie - poczęstowany kawą lub herbatą. Do dyspozycji mamy drukarkę, szybkie wi-fi, dużą tablicę suchościeralną a jak trzeba to również projektor multimedialny czy monitor. Jest więc wszystko aby zorganizować profesjonalne spotkanie, mini-konferencję, prezentację czy po prostu porozmawiać - są zarówno salki dla dziesięciu, ośmiu jak i trzech osób. Ta ostatnia doskonale nadaje się na spotkania w cztery oczy, na przykład na coaching czy konwersacje językowe.

Jeśli spotkanie nie jest czysto towarzyskie a związane jest z pracą to wybór miejsca dedykowanego takim spotkaniom jest moim zdaniem dużo lepszy niż spotkanie w kawiarni.